O firmie

Firma KOL-METAL w Tarnowskich Górach rozpoczęła swoją działalność w styczniu 2002 roku jako firma handlowo-usługowa, specjalizująca się kompleksowym zaopatrywaniem producentów oraz zakładów naprawczych taboru kolejowego w materiały oraz części zamienne. Od początku działalności firma KOL-METAL nawiązała kontakty z wieloma producentami części do pojazdów szynowych w kraju i za granicą. KOL-METAL współpracuje z różnymi kooperantami z wielu krajów europejskich tj. Hiszpanii, Francji, Włoch, Niemiec, Czech i Słowacji. Większość oferowanych prze KOL-METAL materiałów pochodzi od producentów posiadających certyfikat dostawcy Q1 DB AG lub też inne dopuszczenia kolejowe. Oferta obejmuje artykuły wykonane z różnego rodzaju stali, elementy metalowo-gumowe, odkuwki, odlewy, elementy z tworzyw sztucznych, kalkomanie oraz różnorodne artykuły złączne (śruby, nakrętki, sworznie, zawleczki). Pod koniec 2005 roku firma KOL-METAL, jako wyłączny przedstawiciel niemieckiej firmy Nordmeyer Stahl poszerzyła swoją ofertę o wysokogatunkowe blachy i kształtowniki stalowe. Gwarancję wysokiej jakości oferowanych wyrobów i świadczonych usług stanowi wieloletnie doświadczenia Właściciela firmy w zakresie handlu i zaopatrzenia.

Poziom techniczny produktów znajdujących się w ofercie firmy KOL-METAL w pełni odpowiada najlepszym europejskim standardom wykonania tego typów wyrobów.

KOL-METAL posiada własny transport, w związku z czym przyjmuje zlecenia na przewozy towarowe na terenie kraju oraz poza jego granicami.